tarafından

Arduino ile Elektronik hayallerime geri dönüş…

Aarduino-bannerrduino telaffuz edilince nedense bana futbolcu ismi gibi geliyor, Maradona maradona gool.. der gibi arduino arduino gol sesleri ilerde yükselir mi bilemiyorum ama elektronik dünyasına meraklı insanlar Arduino için beğenilerini yüksek sesle ifade ediyorlar.

Elektronikte her şeyi 1 – 0 ‘a indirgenebiliyorsak, sizde benim gibi başlangıcınızı led yakıp söndürerek yapabilirsiniz. Basit ve bir o kadar tüm mantıgı kapsayan bir başlangıç…

Arduino nedir ? 
Bir bilene yüce Google’a Ardunio Nedir diye sorduğumuz da bize yaklaşık 60bin sonuç çıkartıyor. Sanırım Böyle bir işe girişiyorsanız en önemli üç noktanın araştırmak, araştırmak ve araştırmak olduğunu bildiğinizi düşünüyorum, bilmiyorsanız da artık öğrendiniz.

Birinci ağızdan Arduino’nun hikayesini dinlemek isterseniz, geliştirme takımının videosuna buradan Türkçe altyazılı olarak erişebilirsiniz.

Benim için Arduino lise zamanlarımda bir hevesle başladığım elektronik dünyasındaki hayallerimi yapabilmeme vesile olacak modüler bir kit diyerek çok basit bir tanım yaparsam Massimo Banzi umarım bana kızmaz 🙂Benim_Arduinom

Benim hevesle aldıgım Ardino Uno yandaki gibi küçük boyutlarda bir devre.

İlk devremiz Led yakıp söndürmek olacak bunun için sadece Arduino yeterli kendi üzerindeki led’i kontrol ettiginizi görmeniz programlama mantıgına küçük bir giriş yapmanız bile yeterli ve heyecanlı bir başlangıç oluyor. Bunu önceden arkadaşlar güzelce uzun uzun anlaşmışlar google’dan bolca örnek bulabilirsiniz buradan Led proje yapımını anlatan bir arkadaşın sitesine ulaşabilirsiniz.
Kolay gelsin.

-Semih

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s